Aktualnie kondycja UE
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakże nikt nie powiedział, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie dużo bogatych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo bogate, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to i tak UE to potęga. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE ciągle była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy przykładowo problem bezrobocia, szczególnie wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednak ma bardzo duże kłopoty? Ciężko jednoznacznie rzec…

Comments are closed.